OVAC "Ron Mauck" Wrestling Championships |
WesBanco Arena |
1-(17-19)-19 |
Consolation - 4th round |
Weight: 106 |
5 Jarrett Stillion (MEAD) def 10 Anthony Shevlin (STEUB), M-Dec 8-0 |
11 Camden Barr (OG) def 9 Samantha Miller (PS), Dec 5-1 |
7 Cody Taggart (WP) def 12 Grant Oxley (UNIV), Dec 2-1 |
3 Danny Yost (BRK) def Justin Bucheit (EL), Dec 7-0 |
Weight: 113 |
4 Nate Shelek (WP) def 10 Christopher Heavner (RIV), T-Fall 17-1 |
9 Gabe Carman (JM) def 11 Zac Ross (IC), M-Dec 17-5 |
7 Mark Emmerling Jr. (BVL) def Eric Shriver (MORG), T-Fall 17-2 |
6 Devin Easton (PS) def 8 Eric Reed (CAMB), Fall 0:16 |
Weight: 120 |
5 Matthew Simpson (UNIV) def 10 Kaleb Bailey (EL), Fall 0:43 |
9 Maison Richardson (WP) def Nathaniel Gibson (UL), Dec 7-3 |
8 Joseph Bonfini (BELL) def Bill Murray (STEUB), Dec 2-0 SV |
7 Ethan Gray (JM) def Clayton Lamb (OG), Dec 4-1 |
Weight: 126 |
10 Jason Tice (WELL) def 5 Gavin Ray (OG), Dec 9-6 |
9 Aubrey Antill (CAMB) def 11 Quintin Elerick (STC), Fall 4:24 |
7 Wyatt Conley (WEIR) def 12 Kason Delancey (FF), Fall 1:32 |
6 Derek Houser (CV) def 8 Chance Wooley (SL), Dec 6-1 |
Weight: 132 |
5 Hayden Johnson (ED) def 7 Ryley Crall (UL), M-Dec 10-1 |
8 Caden Stout (STC) def 6 Caden Kenworthy (CAMB), Dec 3-1 |
10 Austin Love (JM) def 12 Nick Blackburn (SHEN), Fall 2:02 |
9 Canon Welker (WP) def 11 Jude Childers (PS), Dec 7-5 |
Weight: 138 |
5 Stevie Mitchell (WP) def Dakoyta Thatcher (JM), Fall 3:46 |
11 Garrett Dozier (TOR) def 8 Gage Adams (MAG), Dec 13-6 |
12 Austin DaRe (STC) def 7 Trey Wonner (CV), Dec 8-2 |
6 Collin Wiley (CALD) def 9 Austin Starr (IC), M-Dec 13-2 |
Weight: 145 |
5 Jonathan Creese (OG) def 0Griffen Heatherington (BELL), Dec 3-2 |
6 Zane Minella (STEUB) def 9 Isaac Ricketts (CV), Dec 4-2 |
7 Christopher Helms (WEIR) def 12 Wyatt VanDyne (BEAL), Dec 9-3 |
11 Justin Sarge (WELL) def Dylan Glotfelty (BARN), Dec 1-0 |
Weight: 152 |
5 Dylan Milhoan (SL) def Corey Naylor (STC), Fall 1:55 |
11 Cooper Kerns (CAMB) def 9 Garet Hostuttler (WEIR), Dec 5-4 |
7 Braeden Pauley (UNIV) def 12 Cameron Woods (BARN), Fall 2:32 |
6 Mitch Wukelic (IC) def Skyler Hatten (BPT), Fall 0:56 |
Weight: 160 |
12 Reese Wills (WEIR) def 10 Colton Dobbs (CAM), Dec 9-6 |
9 Max Camilletti (BRK) def 11 Owen Oliver (BARN), M-Dec 10-2 |
7 Hunter Nixon (WP) def 5 Anthony Porter (CAMB), M-Dec 12-4 |
6 Cody Albaugh (BELL) def 8 Chase Goff (MF), Dec 11-8 |
Weight: 170 |
4 Brandon Kinney (STEUB) def Tucker Coultrap (HC), M-Dec 8-0 |
9 Reese Skaggs (STC) def Justin Bartlett (CAMB), Dec 13-9 |
7 Charles Smith (BL) def Dylan Heinrich (OG), Dec 7-1 |
3 Ian Bush (CAM) def 8 Wyatt Linder (PS), Dec 5-3 |
Weight: 182 |
4 James Stillwagoner (MAG) def 10 Mason Wiley (CALD), Dec 7-1 |
11 Richard McFarland (MF) def 8 Dalton Fullerton (PS), Dec 6-5 |
Shayne Christian (BL) def 7 Michael Herrmann (SCC), Dec 9-2 |
6 Hunter Morris (SL) def 9 James Dobbs (STC), Dec 7-5 TB |
Weight: 195 |
4 Derek Witsberger (STC) def 10 Josh Sanders (UNIV), Dec 4-3 |
6 Jermain Snodgrass (WP) def 8 Dante Pelino (CV), Dec 7-1 |
7 Sam Lowe (SL) def 12 Nicholas Wukotich (BVL), Dec 7-5 |
11 Josh Croft (HC) def 9 Kyler O'Connor (OG), Dec 6-1 |
Weight: 220 |
4 Skylor Wooley (EL) def 10 Zack Meade (BARN), Fall 1:45 |
8 Zac Cesario (BL) def 11 Tyler Yost (MORG), Dec 9-3 |
7 Dalton Rice (SHEN) def Zakary Dobson (MF), Fall 0:37 |
6 Garrett Givens (BVL) def 9 Chance Knight (LIN), Fall 2:57 |
Weight: 285 |
4 Emanual Ware (STEUB) def 7 Calvin McGaha (WP), Fall 0:58 |
8 Brady Williams (JM) def Joseph Hoepfner (BELL), Fall 1:39 |
10 Cody Gamble (HC) def 12 Kaz Zubay (EL), Dec 3-0 |
3 Donte Lewis (MF) def 9 Trey Delguzzo (STC), Dec 3-1 OT |